Εντυπωσίασαν Κελεπούρης, Ιωαννίδου και Μελιοπούλου στο πανελλήνιο

Συνεχίστηκαν για δεύτερη εβδομάδα οι εντυπωσιακές εμφανίσεις των αθλητών του Φιλίππου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων κορασίδων. Την Κυριακή ο βαδιστής του Φιλίππου Άνθιμος Κελεπούρης τερμάτισε με άνεση στην πρώτη θέση στα 10.000 μ. βάδην με 47'25'', επιβεβαιώνοντας την υπεροχή του για φέτος στο αγώνισμα.
Στη δεύτερη θέση στα 800 μ. κορασίδων τερμάτισε η Ιωαννίδου Ελένη πετυχαίνοντας και πάλι ατομικό ρεκόρ με 2'10''40, επίδοση κάτω από το όριο [2'11''] για τη συμμετοχή της στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.
Το τρίτο μετάλλιο κέρδισε στο άλμα σε ύψος η Μελιοπούλου Γιαννούλα με 1.65 πετυχαίνοντας και αυτή στον αγώνα ατομικό ρεκόρ.
Στην εβδόμη θέση στα  5000 βάδην με  28'02'' τερμάτισε η Καραγιώργου Αθηνά ενώ  13η στο ίδιο αγώνισμα ήταν η Τζήμα Δέσποινα με 29'17''
Στην 11η θεση στα 110 μ. με εμπόδια ο Αμανατιδης Θεόφιλος με 15''41, στην 18η θέση στον ακοντισμό η Γκαλιτσιου Δήμητρα με31.75 μ .
Στην 26η θέση στα 3000 μ. ο Στεργιου Αντώνης με 9'49''88 ενώ ο Νίκος Μπεκας ηταν 17ος στα 200 μέτρα παίδων με 23''16.

Στο Γκιορ της Ουγγαριας θα αγωνιστουν απο τις 4-8 Ιουλιου  στο Ευρωπαικο Πρωταθλημα παιδων κορασιδων  οι ΑΝΘΙΜΟΣ ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ και ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ στα 10 χλμ βαδην και 800 μετρα αντιστοιχα.