ΣΧΟ Βέροιας. Μετάλλια για Γιαννουλάκη και Τσομπάνη στο Φαλακρό

Στο χιονοδρομικό κέντρο Φαλακρού πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2022, με το οποίο έπεσε η αγωνιστική αυλαία για τη φετινή χρονιά για το τμήμα του Σκι Δρόμων Αντοχής. Ο ΣΧΟ Βέροιας εκπροσωπήθηκε από δύο αθλητές καθώς η υπόλοιπη ομάδα δεν κατάφερε να συμμετάσχει λόγω εποχικών ιώσεων.

Το Σάββατο στην κατηγορία των Παίδων (U15) o Χρήστος Γιαννουλάκης τερμάτισε 3ος κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στο ατομικό αγώνισμα (3Χ1,5χλμ) ενώ ο Γεώργιος – Συμεών Τσομπάνης ακολούθησε στην 6η θέση. Ο αγώνας του Σαββάτου χαρακτηρίστηκε από τις πολύ κακές καιρικές συνθήκες όπου όλοι οι αθλητές όλων των ομάδων έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να τερματίσουν τον δύσκολο αγώνα.

Την Κυριακή ο καιρός ήταν σύμμαχος με έναν εκπληκτικό ήλιο και οι αθλητές πρόσφεραν θέαμα στους θεατές. Στην Κατηγορία των Παίδων οι αθλητές του ΣΧΟΒ βρέθηκαν στις ίδιες θέσεις όπου o Χρήστος Γιαννουλάκης τερμάτισε 3ος κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στο σπριντ (3Χ1χλμ) ενώ ο Γεώργιος – Συμεών Τσομπάνης στην ίδια κατηγορία ακολούθησε στην 6η θέση.