Διακρίσεις για Τζιώνα και Μπιλιούρη του 'Νάουσα Βέρμιο trail'

Το τριήμερο 19-21 Ιουνίου ο αθλητικός σύλλογος 'Νάουσα Βέρμιο trail' συμμετείχε σε τρεις διαφορετικές δράσεις:

Πρώτη: Ο δρομέας Δημήτρης Τζιώνας πήρε μέρος στον ορεινό αγώνα Rodopi Challenge 50 Miles (82 χλμ.) που διεξήχθη στην οροσειρά Ροδόπης με θετική υψομετρική 4.200μ. Τερμάτισε στην καταπληκτική 4η θέση σε σύνολο 82 αθλητών με χρόνο 10:53:40.

Δεύτερη: Ο Γιώργος Μπιλιούρης, μέλος του ΣΕΒΑΣ Νάουσας, συμμετείχε στο 33ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Αθλητών Στίβου που πραγματοποιήθηκε στον Βόλο. Πήρε μέρος σε δύο αγώνες, άλμα εις ύψος (1.66) και 400 μ. (65΄΄) κατακτώντας μία 3η και μία 4η θέση.

Τρίτη: Την ημέρα του Αγίου Πνεύματος μαζί με άλλους 40 περιπατητές 4 έως 74 χρονών από Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Εδεσσα, Κατερίνη, Βέροια, Κοπανό, περπατήσανε μία διαδρομή 9 χλμ. περνώντας από το ομώνυμο εξωκλήσι, Αεροπόρο, Βουλγάρα, έως το πάρκιγκ του χιονοδρομικού Κέντρου 3-5 Πηγάδια,που ήταν και η αφετηρία.