Βέροια... στο δεξί!

Με το δεξί ξεκίνησε η Βέροια το πρωτάθλημα, αφού κατόρθωσε να νικήσει με 1-0 την ισχυρή ομάδα των Γιαννιτσών, χάρις στο γκολ που πέτυχε στο 44' με κεφαλιά ο Μουρατίδης ύστερα από σέντρα ακριβείας του Κυριακίδη.

Στο α' ημίχρονο η Βέροια ήταν κυρίαρχη του γηπέδου με κατοχή της μπάλας, με δημιουργία ευκαιριών, χωρίς όμως τελικό αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν μία οπισθοχώρηση της ομάδας της Βέροιας και μάλιστα δημιούργησαν και κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν.

Βέροια (Νίκος Παπανώτας): Μπλατσιώτης, Μουχάλης, Τσιότρας, Μουρατίδης, Μαραγκός, Μπλέτσας (89' Ιωάννου), Βεργώνης, Κυριακίδης (82' Μισαηλίδης), Κανούλας (61' Τσικόπουλος), Μπακάλης, Σκαθαρούδης (78' Μυλωνάς) .

kerkidasport.gr

Με εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη, στο Παλαιοχώρι Χαλκιδικής, σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος, ξεκίνησε η Αγκαθιά, με γκολ του Γιαγκιτζόγλου.